30. 7. 2011

Vážení přátele!

Dovolil jsem vas touto cestou požádat o podporu Šumavské výzvy, která vyzývá dočasného ředitele národního parku Jana Stráského a ministra životního prostředí Tomáše Chalupu k okamžitému zastavení nelegální těžby.

http://sumavskavyzva.cz/

Pod prohlášení vyzývající Jana Stráského a Tomáše Chalupu, aby respektovali stanovisko vědeckých odborníků, aby okamžitě ukončili nelegální těžbu a aby zajistili, že bude národní park opět sloužit ochraně přírody a turistům, které sestavili herec Petr Vacek a ředitel Hnutí DUHA Petr Machálek, se podepsali režisérka Olga Sommerová, ředitel Geologického ústavu Akademie věd ČR Václav Cílek, moderátor Pavel Anděl, dramatik Arnošt Goldflam, předseda českého PEN klubu Jiří Dědeček, producent Čestmír Kopecký, novinářka Jana Klusáková, profesorka Hana Librová, exministr životního prostředí Martin Bursík a přírodovědci, například profesoři Pavel Kindlmann a Jan Zima.

Počet signatářů neustále roste, Šumavskou výzvu je možno si přečíst na http://sumavskavyzva.cz/. Prosím, najděte si chvíli na přečtení textu výzvy.

Budete-li souhlasit, můžete se k ní jménem Vaší organizace přihlásit také. Naším cílem je také získat co nejvíce podpisů veřejnosti. Proto vás současně žádáme o laskavost rozeslání odkazu vašim členům, sympatizantům a přátelům. Za vyhovění a váš čas předem děkujeme.

Vaše případné dotazy rád vyřídím.

S přáním přírodní Šumavy
Martin Sedlák, Hnutí DUHA

--
Martin Sedlak, Hnuti DUHA (Friends of the Earth Czech Republic)
skype: martin.sedlak
facebook: http://www.facebook.com/martinxsedlak